• од 10 месеци

HiPP Органски снегулки од 7 житарки

Артикал бр.: AL3533-01-U
HiPP Органски снегулки од 7 житарки
  • 200 гр.
  • 90% органски интегрални житарки
  • Со снегулки од банана
  • Содржат деликатни парчиња, лесни за џвакање
  • Без додаден шеќер – шеќерот природно се содржи во состојките
  • Без додадени ароми
  • Богати со витамин Б1 – го поддржува нервниот систем
  • Содржат глутен

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Останати производи од оваа категорија: