За целото семејство

HiPP Babysanft е соодветен за целото семејство. Кожата на поголемите деца и на возрасните вообичаено е поцврста и поотпорна од бебешката кожа, но сепак има потреба од заштита исто како и кожата на најмалите. Ќе го најдете најдоброто што имаме да ви го понудиме во HiPP Babysanft производите, и затоа е исто прв избор и за возрасните.

Неколку препораки

HiPP Babysanft Купка за капење

 • Купка за капење за природна нега на возрасна кожа
 • Семејна купка за нежно капење за сите, големи и мали

 

HiPP Babysanft Беби шампон и Шампон за лесно расчешлување

 • Беби шампон за возрасни со сув и чувствителен скалп
 • Шампон за лесно расчешлување –без заплеткување, соодветен за подолга коса

 

HiPP Babysanft Млечен лосион

 • Ја прави вашата кожа бебешки мазна
 • Богата влажност за лице и тело

 

HiPP Babysanft крем за нега

 • За нега на кожа која е често исложена на сув воздух
 • Ја прави грубата кожа бебешки мека
 • Идеален за груби раце

 

HiPP Babysanft софт крем

 • Ја смирува и ја штити кожата
 • Ја прави грубата кожа бебешки мека

 

HiPP Babysanft заштитен крем со пантенол и цинк

 • Заштитува од пеленски осип
 • За испукани усни
 • Подобро лекува мали гребнатинки
 • За испукани раце
 • За нос и кожата околу носот кои се најизложени на студенило и ветар во зима

 

HiPP Babysanft Гел за миење коса и тело

 • Чисти нежно
 • За секојдневно миење раце
 • Соодветен и како гел за туширање

 

HiPP Babysanft Влажни марамици

 • Идеални за целото семејство кога не се дома, за брзо чистење на рацете и лицето

 

 HiPP Mamasanft масло за масажа
Маслото за масажа на трудници е соодветно како нежен додаток при капење. Едноставно додадете мала количина масло на мала количина HiPP Babysanft купка во водата за капење.