Список за вашиот одмор

Храна за бебе

 • Млечна формула, инстант млечни каши
 • Храна за бебиња во тегли: зеленчукови, оброци, овошје и житарици, овошје
 • Сокови и чаеви
 • Вода за бебиња
 • Бисквити за бебиња
 • Шише, цуцла, лажачка цуцла, четка за миење на шишиња, грејач за храна
 • Чинија, прибор и лигавче
 • Ако има потреба: адаптер за приклучоци

За нега

 • Гел за тело и шампон
 • Крем
 • Опрема за промена на пелени и пелени
 • Четка за коса
 • Ноктарче/ножички за нокти
 • Крпи за раце/за миење
 • Заштита од сонце

Облека

 • Хеланки
 • Пижами/вреќа за спиење
 • Шпилхозни
 • Памучни пантолони, шорцеви, костим за капење
 • Чорапи, хулахопки, чевли
 • Џемпери, јакна за дожд
 • Лесни тени маици со краток ракав
 • Капа и шешир

Останато корисно

 • Утешно кебе или мека играчка
 • Омилената играчка, книга со слики, играчки за плажа
 • Мускули за пливање
 • Чаршафи или транспортно креветче за спиење
 • Количка, транспортер