Skip to main content
од 4 месеци

HiPP Шпагети болоњезе

HiPP е многу повеќе од органско:

HiPP Органскиот печат гарантира највисок квалитет и ги надминува законските барања за органско производство.

Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

HiPP Шпагети болоњезе, целосен оброк 

  • без додадена сол
  • алфа – линоленска киселина, омега-3 масна киселина, придонесува за развој на мозокот и нервните ткива
  • без додадени ароми, бои и конзерванси
  • содржи глутен
содржи 190 гр.
Препорачано време за хранење На пладне
Главна состојка Морков, Кромид, Домат

Артикал бр.: AL6230-01-U

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Шпагети болоњезе

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија