Skip to main content
од 8 месеци

HiPP Шпагети со домати и моцарела

HiPP е многу повеќе од органско:

HiPP Органскиот печат гарантира највисок квалитет и ги надминува законските барања за органско производство.

Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

HiPP Шпагети со домати и моцарела, како целосен оброк 

  • со ниска содржина на сол – соодветна за возраста на бебето
  • алфа – линоленска киселина, Омега 3 масна киселина - придонесува за развој на мозокот и нервните ткива
  • со ситни парчиња – за да се научи детето да џвака
  • без додадени ароми и згуснувачки агенси
  • содржи глутен
содржи 220 гр.
Препорачано време за хранење На пладне
Главна состојка Морков, Кромид, Домат, Тиквичка, Пченица

Артикал бр.: AK6400-01-U

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Шпагети со домати и моцарела

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија