Skip to main content

HiPP Шампон, го чисти чувствителниот скалп на бебето

  • со екстракт од органски бадем
  • особено нежен за осетлива кожа
  • не ги иритира очите
  • pH-неутрална за кожата
  • косата останува мека и сјајна
  • од првиот ден од животот
  • без парафинско масло и развиена за да се намали ризикот од појава на алергии
  • без минерални масла, парабени и ПЕГ емулгатори
  • идеален за возрасни со чувствителен скалп
  • ослободена од микропластика

HiPP Babysanft - најнежна нега за осетлива кожа.

Артикал бр.: DA90117

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Шампон

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија