Skip to main content
од 8 месеци

HiPP Тестенини со морска риба во крем од брокули

Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

HiPP Тестенини со морска риба во крем од брокули, како целосен оброк

  • со јод - важен за функцијата на тироидната жлезда
  • без додадена сол
  • алфа - линоленска киселина, Омега 3 масна киселина, придонесува за развој на мозокот и нервното ткиво
  • со мали парчиња - за да научат бебињата да џвакаат
  • без додадени ароми, бои и конзерванси
  • содржи глутен

Од одржлив риболов

содржи 220 гр.
Препорачано време за хранење На пладне
Главна состојка Брокула, Риба

Артикал бр.: AL6550-01-U

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Тестенини со морска риба во крем од брокули

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија