7 рецепти со HiPP 3 Junior Combiotic®

Малку труд, многу можности

Смути од боровница и банана со HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки:

 • 90ml превриена вода
 • 2 рамни мерни лажички HiPP 3 Junior Combiotic®
 • 25g органски боровници
 • 25g органски банани


Подготовка:

Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата.

Додадете ги боровинките и бананата исечена на кругчиња и добро измелете се додека не добиете смути.


Смути од Манго и банана со HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки::

 • 90ml превриена вода
 • 2 рамни мерни лажички HiPP 3 Junior Combiotic®
 • 25g органско манго
 • 25g органски банани


Подготовка:

Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата.

Додадете го мангото и бананата исечена на кругчиња и добро измелете се додека не добиете смути.


Божиќно смути со HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки:

 • 90ml превриена вода
 • 2 рамни мерни лажички HiPP 3 Junior Combiotic®
 • 25g органски сливи
 • 25g органски банани
 • Прстофат цимет


Подготовка:

Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата. Додадете ги сливите и бананата исечена на кругчиња и добро измелете се додека не добиете смути. За да добие смутито уште поинтензивен вкус, додадете прстофат цимет.


Овошни и крцкави мусли со HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки:


Подготовка:

Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата и ставете ја во чинија заедно со HiPP Крцкави мусли за деца. Потоа додадете ја бананата исечена на парченца и малините и готово! За помека конзистенција оставете да одстои 5 минути.


Овошје и житарки со HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки:


Подготовка:

Згмечете ја бананата со вилушка, исечете ја крушата на парченца и ставете ги и двете во чинија со HiPP Овошни мусли за деца. Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата и ставете ја во чинијата. За помека конзистенција оставете да одстои 5 минути.


Доручек со шумско овошје и HiPP 3 Junior Combiotic®

Потребни состојки:


Подготовка:

Подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата и ставете ја во чинијата заедно со HiPP Овошни мусли за деца. Додадете ги измиените и исечени малини и јагоди и измешајте ги добро сите состојки. За помека конзистенција оставете да одстои 5 минути.


Мусли од овошје и житарици за мали деца

Потребни состојки:

 • 30g овесни снегулки
 • 30ml превриена вода
 • 1 рамна мерна лажичка HiPP 3 Junior Combiotic®
 • ¼ органско јаболко
 • 6g бадемово брашно
 • ¼ органска круша


Подготовка:

Ставете ги овесните снегулки во чинија и додадете го бадемовото брашно. Излупете и исечете ги јаболкото и крушата и додадете ги во чинијата. Потоа подгответе ја HiPP 3 Junior Combiotic® млечната формула како што е наведено на кутијата, ставете ја во чинијата и измешајте се заедно. Покријте ја чинијата и оставете ја да одстои во фрижидер 3-4 часа. За поинтензивен вкус можете да додадете прстофат цимет.