Skip to main content
од 12 месеци

HiPP Тестенини со морска риба и зеленчук во сос од домати

Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

HiPP Тестенини со морска риба и зеленчук во сос од домати, како целосен оброк

  • со јод - важен за функцијата на тироидната жлезда
  • ниска содржина на сол
  • алфа - линоленска киселина, Омега 3 масна киселина придонесува за развој на мозокот и нервните ткива
  • со мали парчиња - за да научат бебињата да џвакаат
  • без додадени ароми, бои и конзерванси

Од одржлив риболов

содржи 220 гр.
Препорачано време за хранење На пладне
Главна состојка Морков, Кромид, Домат, Риба

Артикал бр.: AL6823-01-U

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Тестенини со морска риба и зеленчук во сос од домати

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија