Skip to main content
од 8 месеци

HiPP Тестенини со кремаст зеленчук

HiPP е многу повеќе од органско:

HiPP Органскиот печат гарантира највисок квалитет и ги надминува законските барања за органско производство.

Без ГМО-генетски модифицирани организми (според регулативата на ЕК за органско земјоделство)

Омега-3-важни за мозокот и нервните клетки

HiPP Тестенини со кремаст зеленчук, како целосен оброк 

  • без додадена сол
  • алфа-линоленска киселина, Омега 3 масна киселина, придонесува за развој на мозокот и нервните ткива
  • со состојки готвени на пареа
  • со ситни парчиња – за да се научи детето да џвака
  • без додадени ароми и згуснувачки агенси
  • содржи глутен
содржи 220 гр.
Препорачано време за хранење На пладне
Главна состојка Брокула, Морков, Кромид, Ориз, Пченица

Артикал бр.: AK6403-01

Од каде доаѓаат суровините за нашите производи?

Сега можете да го истражувате потеклото на HiPP состојките

Ја очекуваме вашата проценка!

HiPP Тестенини со кремаст зеленчук

Имате ли дополнителни прашања за овој производ?

Нашиот тим ви стои на располагање за вашите прашања.

Кон контакт формата

Останати производи од оваа категорија